počítač problém

prohledat
4114 příspěvků (zobrazeno 1051 až 1100) od 15.02.2007 do 26.06.2026, založil/a petr s
řadit dle data
12:18:11
28.01.2022
Borderer
-> palinator 28.01.22 12:11:11: Dělá. Vtipný je, že stačí vypnout facebook a najednou vytížení processoru spadne o 60% cca. Správce úloh u chromu hlásí 70%, po vypnutí 15%. 3 Myslim, že Dragon uhodil hřebíček na hlavičku.
12:11:11
28.01.2022
palinator
-> Borderer 28.01.22 11:40:38:
A díval ses i do procesů jestli to skutečně dělá Chrome?
11:55:32
28.01.2022
Borderer
-> dragon_cb_cz: Ne-e, v chromu. Někde sem četl, že vývoj uMatrixu skončil někde v roce 2020 a zatím nebyl čas se tomu víc věnovat.
11:41:37
28.01.2022
dragon_cb_cz
-> Borderer: S tím uMatrixem?
11:40:38
28.01.2022
Borderer
-> dragon_cb_cz: Docela směšný, mám otevřenou práci úplně stejně jako včera, pouze sem na FCB skočil do messengeru a využití procesoru 30 - 40% a vše najednou běhá hladce. 3 Tohle by mne nenapadlo....
11:29:41
28.01.2022
dragon_cb_cz
-> David29: archive.org/
11:15:34
28.01.2022
David29
Kdys tady byl někde na virtu odkaz, na jakousi historii webu - člověk se mohl vrátit v čase a reálně si tam klikat.

Našel jsem pouze historii, kde jsou defacto jen screenshot....
10:50:50
28.01.2022
dragon_cb_cz
-> palinator: Tak se taky podívej, co to všechno na pozadí dělá. Když tam máš natažený 20 různých JavaScriptových molochů, tak se těžko divit.

Pokud máš chuť si trochu vylepšit soukromí a zároveň tohle částečně eliminovat, tak můžeš zkusit uMatrix, já už se na to chystám delší dobu.
09:30:11
28.01.2022
palinator
-> David29:
Jo, to taky moc nechápu. Chová se to jak kdyby to vypočítávalo vznik vesmíru.
09:20:29
28.01.2022
David29
Mě docela sere, že samotné stránky bejvaj strašný žrouti, kvůli samotnému chování - třeba takovej fb nebo stránky, kde se načítá kvantum reklam
Snad jen virt je stará dobrá poctivá stránka 3
08:55:24
28.01.2022
palinator
-> Jumbo:
A to že ho limituješ, nebude znamenat podříznutí výkonu?
08:00:27
28.01.2022
Jumbo
-> Borderer: Chrome umi dat poradne zabrat, taky ho ze zvyku pouzivam vsude, ale vim, ze je to zrout vseho... Videl jsem nejake recenze na "herni" prohlizec od Opery, ktery by mel byt lehci a umi limitovat, kolik CPU a RAM si vezme...
www.opera.com/gx
20:29:07
27.01.2022
Borderer
-> Jumbo: ze zvyku chrome.
19:51:38
27.01.2022
Jumbo
-> Borderer: Co používáš za prohlížeč?
18:39:52
27.01.2022
palinator
-> Borderer:
Jenže za těch 900 to vyřešíš na jak dlouho? Na rok, než HW požadavky zase vzrostou? Novej PC bude vyhovující dalších minimálně 10 let.

Ale jinak chápu, taky s oblibou dělám skládačky ze starejch šrotů.
18:29:28
27.01.2022
Borderer
-> Jumbo: 6gb ram, SSD disk a systém je čistý W10. A PC je v některých situacích pomalý, většinou když dohledávám nějaký katalogy výrobců na netu. Běžná práce v autocadu, vegasu atd. je fajn. A v podstatě mám pocit, že jde hlavně o internetovej prohlížeč, kterej je extrémně náročnej na CPU, podle kterého jede naplno v podstatě už při prohlížení stránek s puštěným youtube v pozadí.

Vím, že upgrade starýho šrotu se nevyplácí, ale prostě proč kupovat jinej PC za tisíce, když by to vyřešil CPU z aukra za 9 stovek.
17:51:43
27.01.2022
Jumbo
-> Borderer: A kvůli čemu chceš vlastně do toho investovat? Je to prostě pomalé, nebo jde o nějaký konkrétní problém? Procesor dost často není ten hlavní problém, dost pomůže třeba víc RAM, nebo SSD disk, vyčistit systém od blbostí, atd...
17:49:52
27.01.2022
palinator
-> Borderer:
Pomůžeš si přesně o 1/3.
17:37:19
27.01.2022
darklord
-> Borderer 27.01.22 17:33:03: www.asus.com/us/.../HelpD esk_QVL tu mas support list ako pre procaky tak pre ramky. porovnanie cpu na internete tiez najdes, ale obecne plati ze sa upgrady starych haraburd moc neoplatia.
17:33:03
27.01.2022
Borderer
Takovej dotaz na historickou plečku. V současné době mám na MB Asus m2a-vm CPU Athlon 64 x2 6000+. Nedokázal by mne někdo fundovanější říct, jestli bych tam nedostal nějaký rozumný 4jádro? Koukal jsem na support listy k základní desce, ale mám pocit, že v tom mají bordel, protože jako kompatibilní tam uváděj i Phenomy, který ale chtěj takt pamětí 1024 Mhz a MB umí jen 800Mhz.

A pomůžu si nějak vůbec s 2x4ghz oproti 2x3ghz? Jinej PC z důvodu (ne)využití kupovat nechci, ale investici do litru bych byl ochoten přijmout.
upraveno 1x, naposled 27.01.2022 17:34:31
20:27:45
26.01.2022
SO545
-> King 26.01.22 16:23:11: aj ty...aj mne doslo nieco co nedoslo...asi preto ze som nezaplatil ani urgent.
16:23:11
26.01.2022
King
-> Matthes, záškodník z TechWebu 26.01.22 07:11:43: Jo, tenhle IQ test jsem podstoupil pred vanocema :-)
10:23:31
26.01.2022
dragon_cb_cz
-> Matthes, záškodník z TechWebu: A víš pro jaký stát ta .su doména je? 1
07:11:43
26.01.2022
Matthes, záškodník z TechWebu
Vcera mi dosel tenhle spam sms... Docela zajimavy, nedivim se, ze na to nekdo klikne v rychlosti, obzvlast, kdyz neco resi s postou... Zarazil me format cisla baliku a domena .su to jen potvrdila... Kamaradka takhle podobne prisla o 50 Kc za fiktivni poplatek za clo.
zvětšit počítač problém - obrázek od Matthes, záškodník z TechWebu vložen 26.01.2022 07:11:43
17:15:23
21.01.2022
Kuladmin
-> Syny: Reaguje to nějak / mění se to když hýbeš víkem / lcdčkem? Pokud ano tak na 99 proc flex kabel.
09:48:06
21.01.2022
havlik
-> Syny: řekl bych spíš nějaky flex kabel k monitoru než grafika
18:59:48
19.01.2022
dragon_cb_cz
-> U-Geen: Heh, taky XFCE. Byly doby, kdy jsem jel čistej openbox a mám pocit, že bych se k tomu asi i mohl vrátit, ale vlastně není úplně důvod, klávesový zkratky mi fungujou stejný a performance hit z XFCE žádnej nepozoruju.
18:49:13
19.01.2022
U-Geen
-> dragon_cb_cz: jo... zjistuj ze jsem starej a s cimkoli jinym jak XFCE mam problem :) Wokna jsou pro me peklo.
17:44:06
19.01.2022
Syny
-> David29: Podle me normalni pouzivani, to ja svuj zaviram urcite casteji.
17:39:35
19.01.2022
David29
-> Syny: Se hodně asi zavíral, vid?
upraveno 1x, naposled 19.01.2022 17:39:47
17:29:30
19.01.2022
Syny
Todle zacal delat z niceho nic mamy notebook. Nekdo nejakej tip, co je na odchodu? Kdyby to byla grafika (predpokladam, ze grafika je cip na desce), tak to bude delat i na externim monitoru, ze? Je to nejaky 5,5 roku stary Lenovo, typ ted presne nevim.
zvětšit počítač problém - obrázek od Syny vložen 19.01.2022 17:29:30
17:11:39
19.01.2022
dragon_cb_cz
-> U-Geen 19.01.22 14:08:30: Já bych to měl asi dost love-hate... základ toho systému je FreeBSD, tam zásadní problém není, ale to UI mi úplně nevoní + to neumí focus-follow-mouse no 8 Určitě bych si na to zvykl spíš než na Windows. I když.... v těch už dneska taky můžeš mít Ubuntu, takže asi taky dobrý :D
upraveno 1x, naposled 19.01.2022 17:11:56
14:37:39
19.01.2022
U-Geen
-> Vojťas: :) ja nejsem nejakej zarytej linuxak, jsem jen BFU, ale mam rad funkcni veci -> proto linux
14:24:37
19.01.2022
Vojťas
-> U-Geen 19.01.22 14:08:30: a to jste ještě v kontaktu?
14:08:30
19.01.2022
U-Geen
-> dragon_cb_cz: kamarad linuxak konvertoval na mac a je asi vicemene spokojeny...
09:37:57
19.01.2022
Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 18.01.22 21:39:30: Nejsem si jistý, že to bylo přímo toto, ale z dnešního pohledu unikátní techniky se likvidovala kvanta. Možná bys žasl, co všechno tam na výpočetním bylo za techniku. Možná jsem netrefil typy, ale co do unikátnosti mi paměť slouží dobře. Krom toho, v jakém roce myslíš, že se to likvidovalo? Plus jestli se to nevyhodilo, tak máme doma ještě např. Psion 5. Ale v té době to bylo pokládáno za krám, který jen překáží. A ještě je někde zakrámovaný Psion Series 3a, což je takové vyklápěcí PDA, ale tam pak začal zlobit zámeček, který ho držel zavřený.
upraveno 3x, naposled 19.01.2022 10:07:17
08:54:34
19.01.2022
dragon_cb_cz
-> U-Geen 18.01.22 22:17:28: Já docela přemýšlel na 11" MacBook Air, ale nějak se mi do toho jabka nechce...
22:17:28
18.01.2022
U-Geen
-> dragon_cb_cz: btw susim si tu maly HP 10.1, je to teda zbesile pomaly ale pouzitelny a HW docela peknej.
21:39:30
18.01.2022
dragon_cb_cz
-> Jirik_Tuňák1983 18.01.22 19:55:46: To se obávám, že ti spíš špatně slouží paměť, protože ty posledně vyjmenované jsou v ČR celkem unikáty (a i celosvětově jsou vzácné). Pokud to najdeš, tak máš vyděláno, Jornady jdou za tisíce, Libretta budou podobně.

Nepleteš si to s nějakým relativně běžným laptopem? Tohle byly fakt dost miniaturní zařízení, Libretto byl řekneme "subnotebook", Jornada už byla skoro spíš palmtop (taky na tom byly Windows CE), psion už je už je kategorie sama pro sebe (ale těch teda asi bylo celkem dost).
19:55:46
18.01.2022
Jirik_Tuňák1983
-> dragon_cb_cz 18.01.22 19:27:56: Všechny ty posledně jmenované počítače znám, vyhazovaly se toho mraky do vyřazení na MVČR a odváželo se to po Áviích. 3
Možná bych mimo jiné ještě někde něco vyhrabošil, nějaké repase, ale to už bude všechno historie. Doma máme ještě nějaké letité IBM u našich taky něco bude, už nevím co. Mám to zjistit? 1
upraveno 2x, naposled 18.01.2022 20:19:05
19:27:56
18.01.2022
dragon_cb_cz
-> palinator 18.01.22 19:06:16: Proč bych nemohl brečet nad OS? Na některý použití to byl skvělý stroj, ale zabily ho zoufalý a pro ten stroj zoufale nevhodný Windows, tečka. Že si to lidi kupovali jako "notebook" a pak se divili, že to za 7 tisíc nebo kolik to stálo neumí zázraky, to je věc jiná.

Ale plnohodnotný notebook to nebyl a já ho tak ani nikdy nevnímal. Naopak si ale pamatuju, jak jsme s kamarádama tenkrát slintali, že se konečně k tomu "ultraportable" konceptu někdo vrátil - bohužel se to pak ale vydalo směrem, který pro nás nebyl zajímavý.

Možná to je ale taky protože můj první notebook bylo Olivetti Quaderno PT-XT-20, v rodině se vyskytnul Psion 3 i 5 a pamatuju si i stroje jako HP Jornada, Toshiba Libretto a podobný. Tenkrát jsme Eee vnímali jako naději, že vznikne jejich moderní nástupce, který v té době zoufale chyběl. To bohužel nedopadlo 8
19:06:16
18.01.2022
palinator
-> dragon_cb_cz:
Ne, hmotnost dnešního noťasu oproti starým rozhodně není jen o baterkách. Dřív tam bylo i mnohem víc železa v konstrukci a chlazení. D630 i na plný využití CPU potřebovala asi čtvrt hodiny, aby spustila větrák, přičemž se rozehřála snad komplet po povrchu.. Novej stroj začne ječet okamžitě co ho zatížíš. Jasně, držej se ve výsledku na nižších teplotách, ale i tak je rozdíl obrovskej. A o TDP to fakt není.

A jestli je Eee geniální stroj - dobře, na MS-DOSu by asi fungoval dobře.. Ale pokud chceš brečet nad OS, pak můžeš rezignovat na jakýkoliv zlepšování výkonu a můžeš začít třeba zrovna u mobilů.
15:46:02
18.01.2022
dragon_cb_cz
-> palinator 18.01.22 13:09:54: Vidíš, zrovna původní Eee je podle mě v některých ohledech dost geniální stroj, bohužel to ale zabil použitý operační systém 4

A pokud máš ve velkém šasi spoustu místa pro velké baterky a využiješ to, tak jsi zpátky u tříkilového krámu... děkuji, nechci. Naštěstí si ale každý může vybrat dle svého gusta.
13:30:37
18.01.2022
Jirik_Tuňák1983
-> palinator 18.01.22 13:09:54: Taky. Dell La. a cca 8+ hodin.
13:09:54
18.01.2022
palinator
-> dragon_cb_cz:
Vycházím z předpokladu, že ve větším šasi máš mnohem více místa pro kapacitnější baterky, protože velikost ostatního hardware bude v podstatě stejná.
Firemní Latitude má výdrž přes 7 hodin při výpočetně nenáročné práci.

Kouzlo dlouhé výdrže malých noťasů je podle mě spíš v tom, že jsou často osazené úspornými procesory.

Masakr byly tenkrát ty první Asus Eee. To je asi jedinej stroj na světě, kterej podle mě plně vystihuje slovo, že je něco "nepoužitelné".
12:57:54
18.01.2022
dragon_cb_cz
-> palinator 18.01.22 11:54:53: No nevím o tom, že by 10+ hodin výdrž byla doménou velkých displayů, ale je fakt že vlastní notebook jsem si nevybíral už dobrých 10 let.

-> U-Geen: Same. Jak říkám, ta poslední 14" je v pohodě, protože celkový rozměry má jako předchozí 12" 4
11:58:00
18.01.2022
U-Geen
-> dragon_cb_cz: já jsem skončil u 14tek, prijde mi to jako optimum na moji praci... stejne to ve finale teda v praci i doma dokuju, ale jsem schopnej ro pouzivat i solo. Layout mam stejne US, takze cisla np :-)
11:54:53
18.01.2022
palinator
-> dragon_cb_cz:
Tak ta poslední věta je hodně mimo...
10:48:08
18.01.2022
dragon_cb_cz
-> palinator: Nejde o to strkám do batohu, jde o to, že to beru do ruky X-krát za den v kanclu - přebíhám z meetingovky do meetingovky, do telebudky, mezi patrama atd atd atd. A nejde ani tak o váhu, jako spíš o rozměry, prostě nechci tahat nic neforemnýho.

Další věc je výdrž baterky - ideálně chceš, aby to vydrželo celej den, ne že budeš živit megadisplay na 2 hodiny a nazdar.
upraveno 1x, naposled 18.01.2022 10:48:30
09:56:30
18.01.2022
palinator
-> dragon_cb_cz:
No možná právě proto, když ten komp někam přenášíš, tak je potřeba abys na něm taky něco viděl. Když to máš celej život zapojený v dokině, tak ten monitor v noťasu vlastně ani nepotřebuješ. 3

Dneska už ani ty patnáctky nejsou tak těžké. Bukaj s D630 nebo něčím podobným ví, co je těžkej noťas. A jestli strkám do batohu 12" nebo 15,6" - nevidim v tom zásadní úlevu.
Extreme Tyres