-> Matthes, záškodník z TechWebu 01.11.23 08:21:01: A prosimtě o co? Když si pojedou na nekonfliktních kanálech? Můžeš konečně dodat nějakej technickej důvod, proč to v níže popsaném scénáři není "jedna síť", resp. v čem přesně je rozdíl od tvého setupu?
-> Borderer 01.11.23 07:54:46: Fungovat to bude. Jak píše Sita, jediná podmínka je stejné SSID a nastavení security (tzn asi všude budeš mít WPA2-PSK se stejným heslem, RADIUS atd se předpokládám nechystáš používat) a pohlídat si nekonfliktnost kanálů v místech, kde se signál jednotlivých AP překrývá. O tom co přesně to znamená "nekonfliktní" si něco načti, není to myslím úplně tak přímočaré, že "co nejvíc od sebe je nejlepší". A případně si udělej i nějaký scan co ti tam leze třeba od sousedů.
-> Sita 01.11.23 09:16:13: Ten 802.11 protokol nechává asociaci a roaming klienta čistě na něm. Může mu sice poslat informaci o tom, že se má odpojit, ale úplně mu neumí říct "připoj se támhle" pokud vím. Existujou nějaký rozšíření, který mají ten roaming urychlit, ale ani na ty myslím nepotřebuješ "centralizovanou&quo
t; komponentu. Jestli to u Mikrotiku mají nějak super chytře a spolehlivě vymyšlený, že toho klienta dobře přesměrujou, to je možný. Ale za to bych si asi nepřiplácel teda, pokud bych často s notebookem nepřecházel při videohovorech mezi jednotlivejma zónama.