Medvědí houno

prohledat
13 příspěvků (zobrazeno 1 až 13) od 01.09.2015 do 01.09.2015, založil/a Bukaj
řadit dle data
20:34:28
01.09.2015
Bukaj
-> Stepan FUN: Tak na demontovatelné spoje bych použil nějakej ten tmel na parozábrany - má to také vlastnosti jako žvýkačka, či plastelína, jen se "lepivá plocha" po opětovném sundání nesmí znečistit třeba prachem, aby lepila i nadále. Přijde mi to rozumnější, než nějaký sajrajt (MH), který se táhne jako med a při demontáži se tím ještě zasviníš. Ale na blatníky je to fakt to nejlepší6
20:27:47
01.09.2015
StepaNoFUN
-> Bukaj: No právě na karavan potřebuju něco trvale plastickýho, protože přilepit to na ten S-BOND je sice řešení (taky to drží jako prase, bohužel čirá verze podlýhá UV záření - žloutne, jinak by to byl pecka tmel, i když cena je kolem 1000,- Kč za tubu 315ml), ale v případě například mřížky lednice (která musí ven při demontáži - nutnost při jakýmkoli servisu) - kdo to má pak operovat... :-/
20:22:44
01.09.2015
Bukaj
-> Stepan FUN: Ten Butyrub je ten novodobej butylenovej tmel - vyzkoušel jsem ve firmě butylenové, butylenkaučukové i butylenpryskyřičné tmely různých výrobců (i tento Soudal) a není to to, co potřebuju.



Jinak na karavany bych Ti doporučil tmel (lepidlo), který používám v práci na technologie bazénů a jezírek (prostupy, příruby, nouzové lepení fólií atd).

www.conrad.de/ce/.../FIAP -2991-Teich-Zubehoer-Klebe -und-Dichtmasse-SealFix-Ac tive-Schwarz-290-ml

Nevím, na jaké je tmel bázi, ale je jednosložkový, víceméně bez zápachu, v době zpracování hutnější a lepivější, než silikon a po vyzrání tužší, než silikon, vlastnostmi blízko ke gumě. Dá se s ním lepit (tmelit) i pod vodou a je problém ho dostat z prstů 3 Ale organickými rozpouštědly (nitroředidlo, benzín) dolů jde, jen za nehty vždy něco zůstane7

Dělá se v barvách černá a šedá a cenovka je něco málo přes 600 Kč za kartuši.

Asi by byl ideální na dotěsnění skel v kastli, ale nechtěl bych pak sklo měnit...3
20:17:24
01.09.2015
havlik
-> Bukaj: v kyblu
20:07:46
01.09.2015
StepaNoFUN
-> Bukaj: Bohužel lučebka už to přestala dělat. :-/ Nicméně mezi karavanistama je jako a hojně používaný www.hmozdinky-kotvy.cz/cz -detail-279265-butyrub-sed y-310-ml.html (když dva dělají totéž, nemusí to být totéž)... Od lučebky je jako "náhrada" www.lucebni.cz/Produkty/. ../Lucebni...

Ale vyzkoušený nemám ani jedno. Budu muset zkusit. Zatím jsem na karavan používal většinou S-BOND od Veidecu (cenu zde nebudu ani psát, ale je to megadrahý - více jak 10ti násobek ceny toho butylu) a asi jediná výhoda oproti klasickýmu siliconu je ta, že to funguje i na mokrý... Ale jsou místa, kde je ten "silicon" nevhodnej....
20:06:43
01.09.2015
Bukaj
-> Pavel P..: Právě na to použití to potřebuju, momentálně na MB, kde toho padne mnohem víc, než na 742. Ze zkušenosti s rozebíráním mnohých aut je to opravdu nejlepší materiál, pod který se nedostane voda, nehnije to, utěsní, je trvale plastický a býval celkem levný. Kam se hrabou veškeré karosářské tmely...4

Dokonce u MBček se s nějakým takovým materiálem v AZNP dotěsňovaly spáry blatníků a dveřních výplní (pod tapecírunkem, kolem kliček ve dveřích atd)5
20:02:11
01.09.2015
Bukaj
-> havlik: A máš "salámy", nebo v kýblu?

Pamatuju ty desetikilový plechový kyblíky a nechce se mi s tím moc patlat, kdyby byly "salámy", bylo by to příjemnější4
20:01:29
01.09.2015
Pavel P..
Hele asi bych doma něco měl... jen si nejsem jistej kde se to nachází, natahal to otec když za komančů stavěli paneláky, cpalo se to do spár mezi panely. Já tim lepil před 5 lety blatníky na 130 a dodnes je ta sračka měkká.
19:58:08
01.09.2015
havlik
-> Bukaj: zkusim tam nějak nejdýl do konce příštího týdne dojet
19:57:04
01.09.2015
Bukaj
Jinak alternativou toho původního MH by ze současných výrobků bylo "lepidlo na parozábrany", plusem je, že je v kartuši a mínusem je cena. Vzhledem k množství, které asi budu potřebovat, by mne ta sranda vyšla přes litr (při ceně kolem 150 Kč za kartuši)...

Případně bych se na část použití asi spokojil i s levnější variantou - bitumenovým tmelem. S ním mám také celkem dobrou zkušenost co se zachování plasticity týče.
19:52:27
01.09.2015
Bukaj
-> havlik: To by bylo super 5

Spěchá to tak, že za 3 týdny bych to potřeboval mít doma...
14:41:49
01.09.2015
havlik
Čoveče možná bych něco našel na chatě, pamatuju si že tam toho bylo docela dost, jen nevim kdy se tam dostanu. Záleží jak ti to spěchá.
13:34:55
01.09.2015
Bukaj
Pánové, netušíte, kde se dá (jestli se dá) sehnat klasický tmel "medvědí hovno", v dobách minulých hojně používaný ve stavebnictví i autoopravárenství?

Dnes se pod označením "medvědí hovno" prodává nějaký šedý, či bílý butylenový tmel v kartuších, nebo "v salámu", bohužel má úplně jiné vlastnosti, než ten starý klasický.

Pod čím mám hledat původní hmotu, která zůstává stále v konzistenci rozžvýkané žvýkačky, jen na povrchu se nachytá prach, ale nezavadne, jako ten novodobý butylenový tmel, který je řidší, méně žvýkačkoidní (má tendenci se "trhat") a na povrchu utvoří zaschlou krustu...7



případně nemáte někdo nějakou starou zásobu MH k prodeji?



Díky4
Extreme Tyres