to David 29 a ostatní co se nepoutají...

prohledat
257 příspěvků (zobrazeno 201 až 250) od 18.06.2010 do 06.08.2024, založil/a Tuner#2 - zrušená registrace
řadit dle data
10:46:41
18.07.2010
King
-> P@nis: Znova opakuju, že moje řidičská kariéra začala v polovině 90. let, což je doba, kdy už provoz začínal hustotou připomínat současnost. Příklad, zatímco dneska tranzituje přes naše městečko bývalé okresní nějakých 30 tisíc aut/den, pak tenkrát to mohlo bejt, plácnu, 10 tisíc.
10:39:49
18.07.2010
P@nis
-> King: Najdi to ve statistikách jsem na to moc zvědavy co to jsou za statistiky. Kolik bylo aut prodáno? byly v provozu?



Co vím dříve se tolik autem nejezdilo i když bylo v domácnosti a jízda autem pro ně byla něco jako za "odměnu"... zato dneska jezdí každy hejhula s autem za 1/10 svého měsičního platu a autem jezdí pomalu vynášet koš k popelnici. Tak jsem zvědavy jaka statistika tohle pobírá
10:35:13
18.07.2010
King
-> Matthes, záškodník z TechWebu: 3 157
10:20:26
18.07.2010
Matthes, záškodník z TechWebu
-> King: On mysli, ze kdyz si byl mlady, tak byly dreveny Hradcany a Mrtve more teprv bylo nemocne.
10:12:54
18.07.2010
King
-> Tuner#2: "Jenom dodám, že ze dob mého mládí byl provoz tak 1/10 toho co teď a za Tvého tak 1/50… "



Já ti dám že za mýho mládí 1/50!! :) Mluvím zhruha o polovině 90. let, než jsem si koupil hundrtku. Provoz byl pochopitelně menší, ale rozhodně ne 50x dokonce ani 10x. Hledat se mi to ve statistikách nechce.





-> Syny: "A hlavne te auta kolem baraku v obci nehvizdali do kopce i z kopce pres kilo, jako treba ted tady kolem nas v Plzenci…"



Tak v Plzenci možná ne, ale v oněch dobách, kdy byla povolená 60tka, a např. za 80-90 v obci nehrozila likvidační pokuta a papíry v čistírně, se část řidičů moc nežinýrovala. Říkán, neznám to tam u vás, ale se svejma 50-60 v obci mě předjíždí jenom pár procent řidičů a jestli jsem někdy viděl tzv. "kilo v obci" pak jsou to zlomky promile.

Měl jsem kolegu, kterej běžně projížděl jednu prdel na hlavním tahu mezi Prahou a Kolínem 150, jednou ho drapli a za 500 do kapsičky si to nechali vysvětlit.



Jinak pokud by si cykloun při pádu zlomil krční páteř, tak je mu helma na prd - co s tím? Zakážem cyklisty a motorky? Když se mondeem zčuchnu s Tunerovo Žlutkou (tvar adjektiva je použit záměrně kvůli lepší srozumitelnosti :), může to pro něj mít fatální následky - mám tedy horovat za povinné sešrotování všech 742?
19:19:58
17.07.2010
David29
-> vhml: Takhle jsem málem sestřelil dědka kousek do Berouna... Nemít dálkový, kdyby jelo proti auto, tak je po něm a já mám škoďák na Transita...

Sem to tenkrát zahamt, vyběh na něj jestli eni čůrák, a hodil jsem po něm reflexní vestu, at si veme aspon toto... Argumentoval tim, že má odrazky 8
18:20:56
17.07.2010
vhml
-> Syny: další neuvěřítelná věc na cyklistech je jízda bez světel. Přes den ještě dejme tomu, i když by to na škodu určitě nebylo. Ale včera jsme šli ze zábavy. Kde se vzal, tu se vzal se ze tmy objevil náš kamárad, a než jsem ho pořádně stihnul zaznamenat tak o 10metrů dál zase ve tmě zmizel a pádil si to další 3km domů bez světel ve 2 ráno mezi vesnicema...
17:55:43
17.07.2010
Syny
-> Tuner#2: A hlavne te auta kolem baraku v obci nehvizdali do kopce i z kopce pres kilo, jako treba ted tady kolem nas v Plzenci... O motorkach nemluve, ty tu jezdi tak kilo pade...
upraveno 1x, naposled 17.07.2010 17:56:01
17:53:09
17.07.2010
Tuner#2 - zrušená registrace
-> King 17.07.10 16:10:32: Jenom dodám, že ze dob mého mládí byl provoz tak 1/10 toho co teď a za Tvého tak 1/50... Pak ano, za těch podmínek šlo "přežít mládí" bez helmy, ale dnes bych to teda fakt neriskoval stejně tak jako jízdu bez pásu...
17:42:42
17.07.2010
Syny
-> King: No s tema helmama asi takhle... Kdyby ji mel ten blbec, kteryho predemnou sestrelilo auto, tak nelezi uz pres mesic v nemocnici s frakturou lebky, ridic felicie nebude mit takovej pruser, ze jeho chybou lezit typek uz par dni v nemocnici s docela vaznym urazem a me nebudou strasit s tim, ze pujdu podavat svedectvi k soudu... A mezi nama - kdo sponzoruje toho typka co ted lezi v nemocnici jen diky tomu, ze si misto helmy namotal na hlavu uzasnej satek? 4



Jednou se cyklisti serou do provozu, tak at taky pro to neco delaj. To ze jich vetsina jezdi jako kokoti a o predpisech nemaj ani paru, to jeste pominu, ale az se mi takovej nahrne pod naraznik (jedno ci vinou), tak budu radsi, kdyz tu helmu bude mit a bude jen odrenej a drobet pomlacenej nez aby mel kebuli na kasi...

To bud jeste rad, ze nikdo nezavedl nejaky skoleni z pravidel silnicniho provozu pro cyklisty, protoze to by taky nebylo od veci. Dneska se te na kole po ulici muze srat kdokoliv... A potkat v Plzni v pul dvanacty v noci bandu typku co jedou od koupaliste na kole vedle sebe a povidaj si uzasny zazitky jaka holka mela vetsi kozy - samozrejme bez jakychkoliv svetel a odrazek je super zazitek...
upraveno 3x, naposled 17.07.2010 17:47:45
16:19:12
17.07.2010
King
-> krup: A málem bych zapomněl na trendy podotek :) Taky jsem v největším rozpuku své mladosti řádil v provozu na kole v objemu tisíců km za rok BEZ HELMY!

Tak jako skoro všichni tenkrát, ovšem uznávám, že vývoj jde mílovými kroky dopředu, asfalt je dneska řádově tvrdší a rychlosti dosahované rekreačními cyklisty jsou s tehdejší dobou neporovatelné4 Deska sedám na drátěnýho osla jenom sporadicky a moc se těším na dobu, kdy někdo "moudřejší" uzákoní povinné nošení blembáků pro cyklouše, aby nezodpovědného Kinga ochránil před jistou smrtí. (Vsaďme se, že užiteční idioti to zvládnou do 5ti let :(
16:10:32
17.07.2010
King
-> krup: Ať už se odehraje jakákoliv z nastíněných variant, je pravděpodobnější, že připoutání řidiče i zbytku posádky je lepší.

Stejně tak je lepší, když havarovaný auto bude mít navíc i pytle, obří deformační zónu s osmiválcovým beranidlem a obří karoserii z poctivejch plechů.

Kolik procent aut takový podmínky pro přežití splňuje? Kolik procent aut má dneska ABS, aby dokázalo snáz zvládnout kritickou situaci*? Proč ještě není za volantem povinná helma, která by taky spoustu duší zachránila? Jak to, že někdo může bejt tak nezodpovědnej, že brázdí silnice v rakvích typu 742, fávo či felda nebo nedej bože na motorce?

Odpovídám si sám - protože ZATÍM nejsou zpovykanci a "pachatelé dobra" natolik silní, aby se mohli většině až takovým způsobem srát do života. O tom, jak dlouho ještě potrvá to "ZATÍM", rozhodujeme my všichni....
12:31:14
13.07.2010
krup
.. taky si štréchnu, když už je tady taková bujará debata :-)



mám několik scénářů :



- jedu sám v autě bez bagu - s bagem ( nejsem uvázanej, je to moje debilita )



- jedu + 1 a více, kdo je uvázanej a já ne ( jsem sobecká půča - páč když doraz a já kutálíc se zafixovanému člověku po krční páteři - napáchám zbytečnou škodu )



- jedu + 1 a více, kde já jsem fix a zbytek ne ( onen zbytek při incidentu bude mít nemálé tendence se např. kutálet po mé vlastní krční páteři - jsem hazardér )



.. jaká je šance, že bude nehoda? .. tato pravděpodobnost je na každém, kdo se nepoutá .. já ( a všichni co jedou semnou ) se vždy vážu :-)



( a ano, můj childhood se děl na zadních sedačkách 125L bez pásu a autosedaček - je trendy to podotknout, tak ať nejsem out 1 )
upraveno 1x, naposled 13.07.2010 12:31:31
19:52:19
19.06.2010
škodec
prva reklama velmi pekna. Tu mozno vidiet dovod preco sa putat uz len kvoli blizkym ludom,rodine,kamaratom ked nie pre seba. slzy neboli,nudle tiez nie ale zimomriavky jo4
19:07:59
19.06.2010
rsvancara
Vytáhnu staré téma :-D, u nás se poutá v autě všechno :-D :-D



skoda-virt.cz/cz/.../8253 1-deti-si-hraly?poffset=50
01:28:23
19.06.2010
Durnbach
Reklama zajimavá. Když se někdo nechce poutat, je to jeho blbost, každý trpí jak je blbej. Ikdyž znám pár lidí, kteří náraz přežili díky tomu, že se nepřipoutali. Ale vím i o lidech kteří tu už bohužel nejsou jen kvůli tomu, že neměli pásy. Třeba taková Diana a Dodi. Se nepřipoutali a nejsou tady. Jejich bodyguard co seděl na sedadle spolujezdce, se ale taky nepřipoutal a tu nehodu přežil. Já se poutám a chci to po lidech kteří jedou se mnou. V autě mám kůži a ti co se nepřipoutají, prostě neusedí na místě. Už se mi povedlo, že při průjezdu zatáčkou kámoš hezky přimáčkl svoji holku, když k ní dojel a rozmázl ji o dveře.



http://www.youtube.com/wa tch?v=k2eNB5pCJeM&feat ure=related
upraveno 1x, naposled 19.06.2010 01:34:55
00:30:12
19.06.2010
StepaNoFUN
Tak já jsem si vyzkoušel jaký to je trefit zeď v autě s "pytlema" a bez pásů... Nevím jak by to s pásama dopadlo (třeba hůř), ale naštěstí jsme z toho všichni vystoupili, protože náraz nešel čelně, ale auto se točilo. Takže já jako řidič jsem měl levou půlku obličeje natlučenou o boční okno a pravou spálenou o airbag, spolujezdec rozseknutou hlavu od čelního skla a obrovskou modřinu na pravým rameně od airbagu... Nebylo to nic moc. :-/ Každopádně dneska už jsem si na ten pás tak zvyknul, že když si náhodou sednu do nějakýho náklaďáku, kterej pásy nemá, tak se cejtím nesvůj, že mi něco chybí...
19:21:18
18.06.2010
Zeke-ten šestý
-> Jirik_Tuňák: 152 152 152
19:14:32
18.06.2010
Jirik_Tuňák - zrušená registrace
Jak se to tady pěkně dělí tradičně na tábory.



1) kdo boural v kosmické rychlosti bez pásů

2) kdo boural v koupelně s kartáčkem v hubě ještě než sedl do auta, taky bez pásů

3) u kterého videa byla zamáčknuta větší slza a rukávem košile utřena delší nudle.



1
upraveno 1x, naposled 18.06.2010 19:14:49
17:14:00
18.06.2010
Jumbo
-> King: Plně s tebou souhlasím, písmenko po písmenku... 4
17:12:50
18.06.2010
David29
-> King: 4

Je to nehoda od nehody... Záleží na spoustě faktorů a málokdy se stanou dvě nehody se stejnými...
17:04:34
18.06.2010
King
-> doly120: To máš těžký - v naší montážní partě, kam jsem kdysi patřil, jezdili skoro všichni bez pásů a na sajty jsme se dopravovali služebníma pick-upama, kdy dva seděli ve předu a třeba další 4 na bednách s nářadím vzadu. Jedna posádka služební dodávky měla bouračku do stromu a nejlíp dopad ten nepřipoutanej, co se probudil v kotrmelcích na poli - prakticky beze škrábnutí :-) Těch bouraček bylo víc, ale mezi námi už nejsou 4 kolegové - 2x kolorektální karcinom, jeden infarkt a jeden se uchlastal. Já jsem boural kdysi 2 x a bez pásů a bylo z toho jenom bebí na koleně od uražený kličky na stahování oken.

Ano, teď se poutám i na krátký vzdálenosti, ale nikomu to necpu a nikoho neodsuzuju - nesuďte a nebudete souzeni, jak pravil fírer kristovců :)
17:04:26
18.06.2010
Jumbo
Já se poutám aj při popojíždění po dvoře, síla zvyku, ale myslím že je to každého věc. Pokud řídím já, tak vyžaduju připoutání každého v autě, ale jinka je mi to opravdu srdečně jedno. Je to jejich život, jejich body a jejich pokuty. Navíc si myslím, že pokud bych způsobil nehodu a řidič nebyl připoutaný a zemřel, je tam dost velká vina i jeho, nešlo by to všechno na mou hlavu, protože pokud vím dneska už se dělí vina na nehodě častokrát na oba.



Abych nedělal off-topic, tak první reklama dole je hodně zajímavá, druhá má taky něco do sebe, ale ta první je lepší...



Jinak kampaň "Nemyslíš, zaplatíš" je opravdu strašná. Už kdysi dávno sem viděl v Irsku reklamu s tím, jak ten fotbalista vletěl do zahrádky na malého kluka a ano, to je reklama která zastraší. To naše je spíš pro smích...
16:56:38
18.06.2010
Kaprof-Pisařík
-> David29: Bohužel narozdíl od tebe nemám zkušenosti s tim reálem takže nebudu soudit:-)))
16:50:14
18.06.2010
David29
-> Kaprof: Porovnej si to ze zahraničníma klipama, ty se k realitě přibližujou kurevsky víc....
16:48:30
18.06.2010
Kaprof-Pisařík
A zrovna kampaň Nemyslíš-zaplatíš mi příde poněkud zcestná a

přehnaná…



3 3 3
16:46:57
18.06.2010
David29
-> doly120: Neřikám, kdybych měl pásy OK, a jezdim bych trasy delší než 100m a aspon rychlostí nad 30km/h, ano poutal bych se...



Ale když se rozhlídnu po okolí, jak se ostatní nepoutaj a jaký je riziko smrtelný nehody v centru Prahy v koloně, tak se na to milerád vyprdnu





A zrovna kampaň Nemyslíš-zaplatíš mi příde poněkud zcestná a přehnaná...
16:43:04
18.06.2010
doly120
-> David29: To neříkám,ale prostě nejde mi do hlavy,když vidíš třeba ty kampaně ,,NEMYSLÍŠ,ZAPLATÍŠ,, že si s toho něco nevezmeš,a nepoutáš se :)
16:40:54
18.06.2010
David29
-> doly120: Popírám snad, že by mi nic nebylo?
16:38:19
18.06.2010
doly120
-> David29: Do kámoše narazilo auto ve 40... Bych tě chtěl vidět jak bys vypadal,kdyby si nebyl připoutaný... Tak měl akorát něco s krkem.. (připoutaný byl,a stál na červené) myslím,že bys vypadal hůř
16:06:00
18.06.2010
petr s
-> David29: Tak si na tričko namaluj pás
16:03:10
18.06.2010
David29
Jinak koukám baví te se - byla jiná doba...



A ted si vemte, kdy a kde já jezdim - ve své podstatě taky v "jiné" době...



V době kdy já jezdim, je provoz takřka minimální, v Praze potkám akorát tak taxikáře, mimo Prahu potkám možná autobus - a ještě zaparkovanej 3



A když jezdim ve dne kdy je provoz.... Dobře, to je ta D1 kde to jede, jinak je to centrum Prahy, kde jedu nanejvýš 30, a tam vážně pásy považuju za víc než zbytečné (k tý 30 si ještě vemte frekvenci nastupování/vystupovaní). A kdybych se měl poutat za jízdy, tak než se připoutám, tak zase vystupuju-)
15:59:21
18.06.2010
David29
-> Luky.: Jo, převrácení vozidla je jiná věc... Tam je to bohužel smolný...

Stejně takhle na tom je špatně hasič, co někdy před týdnem bourali v tunelu v Praze... byl nepřipoután a při prevrácení vypad ven...



-> Syny: To popravdě řečeno nevim, ale vzhledem k tomu, jak to Iveco byl zdemolovaný, tak bych si tipnul i víc jak 50...





Gratulace Kingu, konečně někdo, kdo má na to náhled jako člověk - a ne jako moralista, či jen jako pouze člen stáda-)
15:58:01
18.06.2010
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Syny 18.06.10 15:48:45: No nevím, ma mě víc emotivně působí teda to moje, tohle mě nic neříká.
15:48:45
18.06.2010
Syny
-> Tuner#2:
pou¾ívajte bezp pásy




To je apson zajimavy :)
15:44:15
18.06.2010
Syny
-> Tuner#2: Nevim no, to video je takovy jak pise king hodne "emo" :) To, kdyz uz se tu tohle resi, me zaujalo jiny - zkusim pohledat a dat to sem kdyztak :)
15:39:46
18.06.2010
Tuner#2 - zrušená registrace
-> Syny: Vynechám Tvůj názor na video, který tě neberu a musím souhlasit a oponovat Kingovi, že to prostě byla jiná doba. Aut na silnici jezdila tak 1/10 co dneska a hlavně přece jen tam kde 105tka lezla do kopce na trojku 60km/h, tak tam dnes ty nafťáky co dou vocpoda jedou 140km/h a to je sakra rozdíl v reakčních dobách, času na rozmyšlení kam se uhnu, brždění a takové ty další věci co člověku před nehodou proběhnou hlavou. 4



P.S. Vyrůstal na na 1000MB a dětská sedačka byl neznámý pojem.
upraveno 1x, naposled 18.06.2010 15:40:20
15:37:58
18.06.2010
OndraKrupi
-> Syny: mě povídal Ivety dědečkek jak před 20 lety s ní jel z Brna do Krnova a za celou cestu potkal 1 auto. dneska..... tak ono taky ty pásy maj uplatnění v tomhle...
15:27:08
18.06.2010
Syny
-> King: Jj, video je takovy radoby emotivni, bohuzel na me nezapusobilo ani trochu :) Rozhodne by me tohle nepresvedcilo :) Kazdopadne kdo ma drobet rozum, tak si tan pas veme. Nijak to cloveka nezdrzi, v modernich autech ani neomezuje a pripadu, kdy ty pasy zachrani zivot je asi podstatne vic nez kdyz jsou na skodu... A to ze tady nekdo pise takovy ty "mocny" reci v kolika boural bez pasu, tak kdyz pominu verohodnost udavane rychlosti, tak jednou se to dotycnemu treba povedlo bez zraneni, ale podruhy se to povest taky nemusi... A vzhledem k tomu, ze pasy jsou asi jedina vec, ktera me muze udrzet v aute pri pripadne nehode, tak je myslim opravdu rozumny se pripoutat... A to sem jako malej taky jezdil vzadu bez pasu v nasi 125L (ktera pasy vzadu ma), klecel na sedacce a maval policejnim autum co jeli zanama :) Jenze driv se taky jezdilo drobet jinak nez dneska, takze si myslim, ze dneska ty pasy sou mnohem vic treba nez driv...
upraveno 1x, naposled 18.06.2010 15:29:06
15:20:17
18.06.2010
Apple STS Chvojkovice-Brod
-> David29: tobě by fakt měli sebrat občanku, a vyhodit od hasičů. páč to co z tebe leze za hovadiny v každym tematu nemá s rozumem nic společnýho
13:56:14
18.06.2010
King
-> Tuner#2: Díky, to jsem ještě neviděl a musím konstatovat, že to je "emo" jaxviň :) Pokud by ta iluze měla být dokonalá, měla by taťkova hlava při zpětném pohybu po nárazu přistát v obličeji mamky a zlomit jí nosík :)

Tím nedělám reklamu nepoutání se, jenom si dovoluju připomenout, že před takovými 15ti lety se kolem toho taková hysterie nedělala, stejně jako kolem např. zimních gum. Študácký léta jsem odjezdil buď ve starejch karosách nebo Ikarusech, kdy nikoho ani nenapadlo, že by jednou mohli mohly bejt v autobusech pásy. Jsem z generace dětí, která v životě nepocejtila na hrudi bezpečnostní pás natož sedět v autosedačce - neměl bych zpětně žádat někjaký trest pro rodiče a prarodiče za tak nezodpovědné jednání? :) Dokonce prvního kluka jsem vezl z porodnice škodivkou a manželka ho držela vzadu v náručí, jak v tom emotivním Renčově klipu! Ano, dneska se poutám vždycinky, děti taky, ale to jak k tomu přistupuje soused Franta nebo David, je mi úplně šumák...

K argumentu případné zybtečné smrti nepřipoutanýho řidiče - analogicky bych moh argumentovat tím, že vyjedeš-li si občas škodivkou, minimalizuješ svoji šanci na přežití při střetu např. s mým mondeem. Nebo ten, kdo jezdí v dešti či na sněhu bez ABS, je vlastně vůči vlastníků aut s ABS vrahem! 4
13:50:24
18.06.2010
Luky
-> David29 18.06.10 13:36:22: Taky jsem ale viděl fotku dodávky, která po smyku na sněhu v minimální rychlosti padla na bok. Bohužel, nepřipoutaný řidič měl hlavu pod předním sloupkem. Přirovnal bych to k tomu, jako když rozšlápneš pomeranč...
13:46:21
18.06.2010
Syny
-> David29: A to se naboural hned metr za raderem? Protoze pokud ne, tak nevim dle ceho soudite tu rychlost :)
13:44:39
18.06.2010
David29
-> Syny: Ne, ale než usnul projížděl okolo radaru, takže on si zkontroloval kolik jel a jak juknul na tacho, usnul... Navíc zpráva od police to potvrzuje
13:41:29
18.06.2010
Syny
-> David29: jo ten kolaga spac je nejvic :) Spal, naboural a pak rekl, ze se mu zdalo ze jel 50 3 Doufam, ze se tady zase rozvine oblibena debata vkolika kdy kdo jak boural 3
13:36:22
18.06.2010
David29
Tak jinak.... kdo z vás boural ve více jak 40km/h? Já ANO, a připoután jsem nebyl a nic se mi nestalo-)

Pak mám kolegu spáče, co boural v 50km/h a taky nic... A kolegu co převrátil transita a taky jel domu po svejch...



Dál už mlčim-)
13:34:00
18.06.2010
U-Geen
-> Syny: nejenom
13:32:20
18.06.2010
Matthes, záškodník z TechWebu
Jedine ze by mu do iveca dali pod prdel klakson a zapojili ho na pancerovany draty, aby nesel ucvaknout.
13:32:04
18.06.2010
David29
-> Syny: Když to bude jeho chyba, nevidim v tom problém - ale když ty bačkory natáhnu, může mi to bejt celkem fuk-)





Já nevim, znám mraky řidičů, co se nepoutaj od doby stvoření světa a komunismu a světe div se - žijou! :)
13:30:35
18.06.2010
David29
Jak už jsem řekl ve jednom tématu...



Nebudu se o tom bavit-)
Extreme Tyres